چگونه زندگی نوجوانی موفقی داشته باشیم

هر کس می خواهد در زندگی خود موفق شود، آیا اینطور نیست؟ حتی به عنوان یک نوجوان، می توانید در زندگی خود موفق شوید؛ و رسیدن به آن واقعا سخت نیست . مراحل زیر را دنبال کنید:

1_ در مدرسه خوب عمل کنید مهم نیست که حالاچقدر خسته کننده است . آموزش و پرورش به شما کمک خواهد کرد که یک فرد مفید در جامعه باشید. برای برتر بودن در مدرسه تلاش کنید ؛ بهترین کارهای خود را انجام دهید ، به معلمان گوش کنید، تکالیف خود را انجام دهید، مطالعه کنید، و نمرات خوب دریافت کنید. انجام این کارها به شما کمک خواهد کرد تا به دانشگاه بهتر دسترسی پیدا کنید، که آن شما را قادر می سازد تا در آینده کار عالی بدست آورید. مدرسه شما را در مسیر درست قرار می دهد.

2_  به جامعه خود کمک کنید. داوطلب شدن نه تنها می تواند وضعیت اجتماعی شما را بهبود می بخشد، بلکه می تواند شما را خوشحال کند. مطالعات نشان می دهد که افرادی که داوطلب می شوند نسبت به افرادی که چنین کاری نمی کنند کمتر به افسردگی و مسائل عاطفی مبتلا می شوند. برای مثال، فرصت های داوطلبانه ای را پیدا کنید که به آنها علاقه دارید، مثلا اگر حیوانات را دوست داشته باشید،  برای حمایت از حیوانات داوطلب شوید. اگر دوست دارید به مردم کمک کنید، در امور خیریه  داوطلب شوید. اگر دوست دارید به محیط زیست کمک کنید،درخت بکارید یا زباله ها را از محیط زیست جمع کنید. هنگامی که شما به دیگران کمک می کنید، حس بهنری نسبت به خودتان بدست می آورید . با این کار یک تغییر بزرگی در جهان خود به وجود می آورید ، و رزومه خوبی برای آینده شغلی تان خواهید داشت.

3_ اهداف خود را در زندگی مشخص کنین و برای حرکت به سمت آنها کار انجام دهید درباره شغلهایی که مایلید در آن فعالیت نمایید خوب فکر کنید، و براساس علایق و نقاط قوت خود تصمیم خوبی بگیرید. این می تواند شغل شما برای بقیه زندگی باشد. خودتان را به چالش بکشید این کار باعث می گردد که شما نسبت به تواناییها و کارهایی که انجام دادید شگفت زده خواهید شد.

4_  به هیچ وجه، خودتان را درگیر مشکلات نکنید این کار می تواند برنامه های آینده تان را خراب کند. از فشار همسالان به انجام کارهای نادرستی مانند  استفاده از سیگار، الکل و مواد مخدردوری نمایید. مطابق قانون رفتار کنید .اگر شما در هرچیزی تحت فشار قرار گرفته اید که به صلاح شما نیست ،از آن دور شوید. اگر در طول سالهای نوجوانی بتوانید از این چیزها اجتناب کنید آینده ای با ثبات تر را در پیش رو خواهید داشت.

5_ با والدین و معلمانتان دوستانه و مودبانه برخورد کنید. به خاطر داشته باشید که آنها برای کمک به شما بهترین کسانی هستند که می توانید داشته باشید. به آنها احترام بگذار و نظرت آنها را غنیمت شمار ، حتی اگر آنها گاهی اوقات باعث دلخوری شما شوند. فراموش نکنید که آنها کارهایی را که انجام می دهند برای محافظت از شماست و می خواهند در زندگی موفق شوید. شما معلمان یا خانواده خود را انتخاب نمی کنید، اما باید با آنها کنار بیایید.اکنون  یاد بگیرید چگونه با افراد برخورد کنید، برای اینکه وقتی بزرگ می شوید ، نمی توانید رئیس یا همکاران خود را انتخاب کنید، بنابراین یاد بگیرید چگونه به آنها احترام بگذارید

6_دوستان خوبی برای کمک به شما وجود دارد! دوستان هستند تا از شما حمایت کنند و روحیه شما را افزایش دهند. با افرادی که شما را خوشحال می کنند، باشید و کسانی را که باعث شادی شما نیستند ، ترک کنید .یک گروه از دوستان حامی و دوست داشتنی ایجاد کنید که می توانند به شما کمک کنند تا  در زندگی موفق شوید و رویاهایتان را زنده نگه دارید. تعدادی دوست خوب پیدا کنید که وقتی دبیرستان را ترک میکنید همچنان به عنوان دوست در کنار شما بمانند.

7_ فعال باشید! به یک تیم ورزشی در مدرسه یا خارج از مدرسه بپیوندید .دریک گروه یوگا عضو شوید، شنا کنید ، وهر چیز دیگری! فقط تمرین کن ،این به شما کمک می کند احساس بهتری هم از لحاظ ذهنی و هم جسمی داشته باشید. مطالعات نشان می دهد که افرادی که در سال های کودکی و نوجوانی فعال باشند، در دوران بزرگسالی فعالتر می شوند ، بنابراین از همین حالا فعالیت تان را آغاز کنید.

8_ کاری را که دوست دارید انجام دهید  یک سرگرمی مانند خواندن، نوشتن، دوختن، آواز خواندن، رقصیدن، بازی کردن در ورزش، ساخت سفال و غیره را انجام دهید. این کار ها هم باعث گذراندن زمان می شوند و هم به رشد شخصیت شما کمک می نمایند.

9- از زندگی، تمام و کمال استفاده کنید! شما فقط یک بار برای مدت کوتاهی جوان هستید وخوب می دانید اینکه وقتی بزرگ شوید و بگویید : “ای کاش وقتی  که جوان بودم این کار را انجام می دادم”. جسور باشید ، جهان اطراف خود را خوب بشناسید ! زندگی کوتاه است، پس تا جایی که می توانید از آن لذت ببرید.

 

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن