10 نکته برای تزئین اتاق بچه

آیا اتاق خواب نوجوان یا کودک نیاز به یک تغییربرای جذاب شدن دارد؟ مثل بزرگسالان، بچه ها می خواهند یک اتاق راحت و کاربردی داشته باشند که از آن در طول روز لذت ببرند. با چند ترفند میتوان اتاق را بسیار جذاب کرد.

تصویرهایی روی  دیوار

تصویر هایی روی کاغذ یا چوب یک راه عالی برای تزئین دیوارها در اتاق خواب فرزند شما است. به عنوان مثال تصویر هایی از یک جنگل زیبا با پرنده ها و چیزهای دیگر. به بچه ها اجازه دهید که خودشان آنها را بر روی دیوار قرار دهند مگر اینکه بچه های کوچکتربرای نصب آنها نیاز به کمک شما داشته باشند همانطور که بچه بزرگتر می شود می تواند تم دیوار خود را باتصاویر دیگر تغییر دهد و یا حتی ممکن است چیزی روی دیوار نصب نکند.

Use wall stencils in a child's bedroom.

درست کردن فضاهای مخصوص برای مطالعه و استراحت نوجوان در اتاق خواب

هنگامی که فرزند شما بزرگتر شد و باید تکالیف مدرسه را بطور منظم انجام دهد و یا باید مطالعه کند،  اودر واقع به یک فضای مخصوصی برای تمرکز روی تکالیف مدرسه و همچنین فضایی برای استراحت کردن نیاز دارد  و این به معنی آن نیست که شما باید هزینه زیادی را صرف کنید یک میز ساده و صندلی قابل تنظیم برای وقت مشق شب کافی است و یک صندلی راحت، مناسب برای  اینکه بتواند یک استراحت کافی پس از یک روز سخت درمدرسه روی آن داشته باشد.

Pink girl's bedroom

استفاده از قفسه های باز و بدون در

اتاق کودکان همیشه بهم ریخته است ، اما شما می توانید با ساختن قفسه های باز با سطل ها یا سبد هایی برای نگهداری اسباب بازی ها ی کودک این بهم ریختگی را راحت تر مدیریت کنید. این امر دسترسی به وسایل را آسان می کند و مهمتر از همه، کودک به راحتی می بیند که در پایان زمان بازی ، هر اسباب بازی در کجا قرار می گیرد . چیزهایی را که جنس آنها یکی است را  با هم در سید های جداگانه نگه داریدو این کار را با فرزندانتان انجام دهید تا زمانی که آنها یاد بگیرند.

Use open shelves in a young child's bedroom

حداکثر رساندن فضای اتاق خواب

در یک اتاق خواب کوچک، فضا رابا قراردادن تخت در کنار دیوار، به طوری که سر تخت در گوشه ی دیوار باشد به حداکثر برسانید .این کار باعث افزایش فضای بازی کردن کودک می شود.

Cute girl's bedroom

اتاق خواب مشترک برای بچه ها اما نه شبیه به هم

یک اتاق خواب مشترک به این معنی نیست که تخت خواب ها ومبلمان و اثاثیه یکسان باشند. ممکن است برخی از کودکان از داشتن یک اتاق متقارن لذت ببرند در حالی که  دیگران ترجیح می دهند که یک  سبک منحصر به خودرا داشته باشند.  این مورد ممکن است در مورد بچه های شما هم باشد اجازه دهید هر یک  تخت خود، چراغ خواب خود را انتخاب نمایند و آثار هنری  مورد علاقه خود را به یک سمت اتاق نصب نمایند.

Shared kids' bedroom

جدا کردن فضای خواب  بچه ها

اگر بچه هایتان از یک اتاق مشترک استفاده می کنند ولی اما همیشه نظرات یکسانی با یکدیگر ندارند و یا با یکدیگر صحبت نکنند در زمان خواب ، با چیزی فضای خواب آنها را از هم جدا کنید مثلا  یک پرده رنگی بر روی یک میله نصب شده روی سقف، یا با قرار دادن یک قفسه کتاب یا لباس میتوان این کار را انجام داد.
Use a divider in a shared bedroom

تخت های دو طبقه

یکی از محبوب ترین راه حل ها برای اتاق های کوچک و مشترک، تخت دو طبقه است. اکثر بچه ها آنها را دوست دارند، اگر چه ممکن است نیاز به تنظیم یک برنامه چرخشی داشته باشید، زیرا ممکن است بین آنها بحث ایجاد گردد که چه کسی بالا بخوابد و  کدامیک پایین .اطمینان حاصل  که بچه ها قوانین لستفاده از این نوع تخت ها را رعایت کنند مثلا قسمت پایین تخت را از چار چوب خارج نکنندو یا اینکه برای بالا و پایین رفتن از پله های آن استفاده نمایند .Bunk beds in the kids' room

کمد دیواری مناسب کودکان

هرقفسه ای نیاز به سازماندهی دارد، اما برای کمد دیواری اتاق کودک، شما آن را طوری تنظیم کنید و میله های آویز آن به گونه ای باشد که بچه بتواند به راحتی به لباس ها دسترسی داشته باشد. استفاده از قفسه برای لباس های بزرگ و کشو برای جوراب، لباس زیر و لوازم جانبی. در صورت لزوم، هر کشو را برچسب گذاری کنید تا فرزندتان بتواند به یاد بیاورد که چه چیزی در آن جاباید قرار دهد، و یک میز عسلی و یا چارپایه کوچک که کودک بتواند به راحتی به قفسه ها دسترسی داشته باشد.

a child's organized closet

اجازه استفاده از چیز هایی که برای آنها جذابیت دارد

اکثر بچه ها به چیزی علاقه دارند: فضا، حشرات، رنگ صورتی و یا یک شخصیت کارتونی محبوب. در صورت امکان، موضوع مورد علاقه فرزند به عنوان تم دیوار اتاق او در نظر بگیرید.این کارلزوما شامل هزینه زیادی نمی شود ولی به فرزند شما اعتماد به نفس می دهد و احساس خوشایندی را تجربه می کند.

a space theme in a child's bedroom

 

از تزیین کردن اتاق کودک خود لذت ببرید

دوران کودکی خیلی زودگذر است – قبل از آنکه بشناسید، فرزند شما بزرگ می شود واز پیش شما می رود. سالهای  گرانبهای کودکی  آنها را بسازید وقتی هنوز آنها نزد شما هستند و حتی از چیزهای کوچک برای شادی آنها نگذرید. وقتی اتاق خواب فرزندتان را تزئین می کنیداز آن لدت ببرید به آنها اجازه دهید که در مورد رنگ، تم و اثاثیه اتاق صحبت کنند.

children playing dress up

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن