نکاتی برای انتخاب یک مدرسه خوب برای فرزند شما

 

انتخاب یک مدرسه خوب

آموزش و پرورش مهم ترین بخش زندگی یک فرد است. همه چیزهایی که آنها به عنوان بزرگسالان هستند، ریشه در مدارس خود دارند. پیدا کردن مدرسه مناسب برای فرزندتان ،به میزان هوش، خلاقیت و خلق و خوی او منطبق است، می تواند همه چیز را برای تحصیلات و موفقیت های کلی در زندگی ایجاد کند. به خواندن ادامه دهید برای دریافت ایده خوبی که چطور و چگونه یک مدرسه  خوب برای فرزندتان انتخاب کنید.

1.تحقیقات در مورد مدارس

قبل از انتخاب مدارسی که ممکن است به آنها علاقه مند باشید، ایده ای دقیقی از بهترین کارهایی که برای خانواده و فرزندتان مناسب است، داشته باشید.کودک شما ازکار کردن درچه نوع محیطی – منظم و با برنامه یا بدون سازمان دهی – لذت می برد؟  آیا کودک شما نیاز به توجه بیشتری دارد؟ مسلما با پاسخ دقیق به سوالاتی مانند اینها، می توانید لیستی از مدارسی را که نیازهای شما را برآورده می کنند، تهیه نمایید. وب سایت ها و خواندن بروشورهای مدارس اطلاعات زیادی را برای کمک به افزودن مدارس به لیست خود ،ارائه می دهند. همچنین با والدینی که با شما هم نظرند، صحبت کنید و از آنان بخواهید که پیشنهادات خود را ارائه دهند.

2.بودن مقرون به صرفه

بدون شک می توان گفت که مدارس عالی از قیمت بالاتری برخوردارهستند. بنابراین آیا می توانید هزینه های مدرسه را بدون اضافه کردن بودجه خود ویا صرفه جویی در خانواده پرداخت نمایید؟ حتی ممکن است بخواهید مدرسه هایی را که دارای هزینه مناسب هستند و حتی آموزش های علمی خوب را ارائه می دهند ، پیدا کنید اگرچه  ورزش و فعالیت های فوق برنامه در آنها کم باشد. دومین مورد می تواند در خانه یا آموزشهای خارج از مدرسه تکمیل شود.

3. ارزشهای اصلی مدرسه

سعی کنید دریابید که فلسفه آنها نسبت به آموزش چیست؟ با مدیران مدرسه صحبت کنید تا بدانید که رویکرد آنها نسبت به تحصیل چیست. آیا آنها فقط به برتری تحصیلی اعتقاد دارند یا با ارائه فرصت های فراوان در زمینه های دیگر مانند هنر و ورزش، کودکان را آموزش می دهند؟

4. آیا نیازهای فرزند شما را برآورده می کند؟

به رویکرد خاص مدرسه به آموزش و یادگیری، توجه کنید. کودک شما ممکن است یک در یادگیری موضوعات خاصی کند باشد، آیا مدرسه پشتیبانی کافی برای چنین دانش آموزی ارائه می دهد؟ همچنین ممکن است فرزند شما کمی نابغه باشد، آیا مدرسه می تواند برنامه های چالش برانگیز یا راههای خلاقانه را در چنین موارد برای کمک ارائه نماید تا به پتانسیل کامل خود برسند؟ ارزیابی خود را برای زمان طولانی مدت  در نظر بگیرید نه تنها برای سال جاری .

5. زیر ساخت و مساحت مدرسه

آیا زمین های بازی کافی برای بازی ها و رویدادهای ورزشی دارند؟ آیا کلاس های درس الهام بخش، منظم و خوب نگهداری می شوند و هر کاری را که دانشجویان انجام می دهند نمایش می دهند؟ آیا سرویسهای بهداشتی مدرسه تمیز هستند؟ این ها بعضی از سوالاتی هستند که شما باید بررسی کنید.

6. عملکرد علمی

اگرچه فعالیت های تحصیلی فوق برنامه و یادگیری متفاوت برای رشد کودک بسیار مورد نیاز است، اما عملکرد تحصیلی آنها نیز بسیار مهم است. میانگین نمرات امتحانی  مدرسه را در سطح منطقه مقایسه کنید. به اینکه چند تا رتبه بدست آوردند و روند کار آنها نگاه کنید. دلایل کسب رتبه های بالا و پایین را بپرسید .رکورد خوب شاخصی برای کیفیت مربیگری در موضوعات  مختلف است. همچنین از مدرسه در مورد راههای کسب موفقیت بهترین دانش آموزانش سوال بپرسید.

7. بازدید از بخشهای مختلف مدرسه

وب سایت ها و بروشور ها به شما درک درستی از نحوه کار مدرسه می دهد، اما هیچ چیز به اندازه بازدید مستقیم موثر نیست. یک قرار بازدید در طول ساعات معمولی مدرسه داشته باشید .اگر می توانید، چند تا کلاس، کتابخانه و زمین بازی را ببینید تا بدانید که چگونه مدرسه فعالیت می کند. اگر آنها اجازه می دهند، در یک جلسه اولیا و مربیان  شرکت کنید که این کار می تواند اطلاعات ارزشمندی در مورد نگرش والدین، کارکنان و دانش آموزان ارائه دهد.

8. معلمان و کارکنان

در دیدار شما، کیفیت معلمان در مدرسه مثلا درمورد مهارت ، تجربه ، آموزش دادن معلمان و مسئولیت پذیری شان را بررسی کنید نگاهی به اینکه آیا مدارس دارای کارکنان متخصص تمام وقت مانند یک روانشناس دارند. توجه دقیقی به آنچه معلمان و سایر کارکنان درمورد مدرسه می گویند، داشته باشند. از آنجایی که آنها نزدیک ترین بزرگسالان به فرزندان هستند، می توانند شناخت  کاملی نسبت به نگرش و تعهد خود نسبت به آموزش و کار به والدین بدهند. یک نکته را در نظر بگیرید سابقه مدیررا حتما در نظر بگیرید.

9. صحبت کردن با والدین و دانش آموزان مدرسه

به همان مقداری که کارکنان ممکن است بهترین تصویر مدرسه را نشان دهند، دانش آموزان و والدین آنها هم بسیار تاثیر گذار هستند. اگر شما بتوانید دانش آموزانی را پیدا کنید که در آنجا تحصیل کرده و با والدین آنها صحبت کنید، می توانید اطلاعاتی در مورد کیفیت واقعی مدرسه بدست آورید. بپرسید اینکه کارکنان به اندازه کافی پاسخگوی نیازهای دانش آموزان هستند و ارتباط آنها با والدین چقدر خوب است. این اطلاعات می تواند به شما در مورد انتخاب مدرسه کمک کند..

10. تحقیق در مورد سرویس مدارس

با توجه به اینکه در این دوره بیشتر دانش آموزان از طریق سرویس های مدارس رفت و آمد میکنند والدین باید شناخت کاملی در این مورد داشته باشند اینکه راننده سرویس ها از نظر سلامت شخصیتی ،تایید صلاحیت شده باشند  و ماشینهای آنها از نظر ایمنی سالم باشند.

با تحقیق خوب مبتنی بر راهنمایی، با اطمینان می توانید بهترین مدرسه را برای فرزند خود انتخاب کنید.

 

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن